Svadba

Štýlový ženích: na čo by mal myslieť (1/2)?

Sako na svadbu

Nevesta má vybraté svadobné šaty, doplnky, topánky a teraz je na rade ženích. Svadba je unikátnou príležitosťou, pri ktorej muž prispôsobuje svoje oblečenie žene. Nastávajúci by mal hľadieť na to, aby primerane ladil k štýlu šiat nevesty a preto by ste výber obleku nemali nechávať na náhodu.

OBLEČENIE PRE ŽENÍCHA: PO ČOM SIAHNUŤ A ČOMU SA VYHNÚŤ?

Ako býva zvykom, ženích najčastejším oblečením ženícha býva klasický spoločenský oblek čiernej, tmavosivej, tmavomodrej alebo aj krémovej farby. Po výbere tej správnej farby by ste mali zvážiť správnu dĺžku saka.

SAKO

Svadobný deň je výnimočný a majte na pamäti, že nič nepokazí svadobné fotografie viac, ako priveľké, vyblednuté či vyťahané oblečenie! Sako Vám musí dokonalo sedieť na ramenách, v páse a správna dĺžka rukávov je, keď siahajú po začiatok palca na ruke. Vreckovku v hornom vačku saka môžete zvoliť tradične bielu alebo farebne i materiálovo ladiacu s vašou kravatou, košeľou a šatami nevesty.

KOŠEĽA

Spoločenská etiketa predpisuje do obleku bavlnenú košeľu do skrytým zapínaním a dlhým rukávom bez ohľadu na to, či sa ženíte počas zimného alebo letného obdobia. Košeľa musí byť dokonalo vyžehlená a rukávy dostatočne dlhé, aby manžety pretŕčali z rukáva saka. Farbu a materiál košele je vhodné ladiť podľa šiat nevesty. Pod košeľu neodporúčame dávať tielko obzvlášť pokiaľ pod ňou presvitá alebo pretŕča.

NOHAVICE

Ďalším detailom, na ktorý by ste si mali dať pozor pokiaľ ide o celkový dojem je dĺžka a veľkosť nohavíc. Musíte nájsť zlatú strednú cestu medzi pridlhými a prikrátkymi nohavicami, ktoré Vám zároveň sadnú a nebudú Vás počas dňa akokoľvek obmedzovať. Nechcete sa predsa počas celého dňa cítiť nepríjemne a nepohodlne. Nohavice by mali na topánku spredu zľahka dopadať a zozadu siahať po jej začiatok na opätku. Pri skúške alebo úprave u krajčírky ich preto zásadne skúšajte v obuvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *