Svadba

Štýlový ženích: na čo by mal myslieť (2/2)?

Kosela na svadbu

Nemožno stavať dom od strechy a preto si v predchádzajúcej časti článku pekne od základov objasnili, ako by sa mal ženích na svoj deň D obliecť. Oboznámili sme sa so spoločenskou etiketou pre sako, košeľu a nohavice a teraz sú na rade topánky a doplnky v podobe kravaty, opasku či ponožiek.

TOPÁNKY

Napriek tomu že ide o posledný kúsok, ktorý si ženích oblečie, ide o veľmi podstatnú záležitosť. Topánky by mali byť hladké, lesklé z pravej alebo ekologickej kože. Kvôli pohodliu pri tancovaní na parkete odporúčame zvoliť taktiež obuv s koženou podrážkou, nakoľko gumená môže pískať, zasekávať sa a obmedzovať ženícha v pohybe. Farba topánok by mala ladiť s celkovým outfitom, nesnažte sa ani o uletené variácie s farebnými šnúrkami, ktoré v konečnom dôsledku kazia vážny a slávnostný dojem výnimočného dňa

PONOŽKY

Farba ponožiek by mala korešpondovať s farbou topánok. Nesiahajte po vzorovaných či vrúbkovaných variáciách, zvoľte radšej klasické jednofarebné bavlnené ponožky. Ich dĺžka by mala byť dostatočná, aby Vám nebolo vidieť členky.

KRAVATA

Kravata by mala farebne, materiálom i vzorom dopĺňať košeľu. Svadba je výnimočným dňom a preto vyberajte spomedzi kvalitných hodvábnych viazaniek, ktorej špička zakrýva sponu opasku alebo končí v strede pásovky nohavíc. Celkový vzhľad ovplyvňuje aj uzol, ktorý by mal ladiť so štýlom goliera. Natiahnite si svadobnú košeľu a vyskúšajte niekoľko typov uzlov. Uvidíte, ktorý je pre Vás ten pravý.

OPASOK

Ďalšou časťou celkového looku, ktorú by ste nemali zanedbávať je prevedenie opasku. Mal by byť kožený a farba jeho spony by mala ladiť s inými doplnkami. Dôležitým faktorom je aj jeho dĺžka, ideálne pokiaľ je zapnutý na tretej až štvrtej dierke od konca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *