Svadba

Plánujete svadbu v zahraničí? O tomto by ste mali vedieť (1/2)

svadba v zahranici

Pri predstave svadby v zahraničí je ľahké zachytiť v myšlienkach všetku tu romantiku pri pomyslení na slová „áno beriem“ na exotickom mieste. Súčasťou toho, aby sa takýto sen stal realitou, je pripraviť sa na každú prekážku, ktorá by Vám mohla stáť v ceste. Zostavili sme preto zoznam faktov, ktoré je dobré zvážiť pred aj počas plánovania svadby mimo rodnej krajiny.

Časové rozdiely

Ak idete plánovať udalosť za hranicami, musíte si byť vedomí prípadného časového posunu. Predajcovia Vám preto možno nebudú telefonovať či odpisovať na maily v intervaloch, ktoré by Vám vyhovovali, takže Vám odporúčame vyhradiť si minimálne mesiac času na takéto plánovanie. Výbornou voľbou pre Vás môže byť Skype, pomocou ktorého zariadite všetko bez toho, aby ste si vyzdvihli vysoký účet za telefón

Cenové rozdiely

Kurzy v jednotlivých krajinách kolíšu takmer denne, takže je nutné sledovať trh počas celého plánovania svadby. Majte na pamäti, že rozpočet nemôžete prispôsobovať iba slovenským cenám i napriek tomu, že si možno niektoré veci zoberiete so sebou.

Právoplatnosť

Pre svadby v U.S.A sa požiadavky na manželstvo líšia v jednotlivých štátoch a dokonca sa môžu líšiť aj v závislosti od okresu či kraja. V Európskych krajinách sú požiadavky taktiež rôznorodého charakteru. Dajte si pozor na dokumenty, ktoré musia byť overené ešte pred príchodom a dodatočné poplatky za preklad či podanie. Odporúčame Vám najať si miestneho plánovača svadby, ktorý Vás so všetkým oboznámi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *