Plánujete cirkevný sobáš? Toto by ste mali vedieť

//Plánujete cirkevný sobáš? Toto by ste mali vedieť

Plánujete cirkevný sobáš? Toto by ste mali vedieť

Prechádzka uličkou k oltáru vo vyzdobenom kostole je bez pochýb silným momentom. Povedať si „áno“ v tejto romantickej atmosfére býva často dôvodom, pre ktorý dávajú páry prednosť cirkevnému sobášu.

Rozdiel medzi cirkevným a občianskym sobášom

Sviatosť manželstva u kresťanských cirkví je chápaná omnoho vážnejšie ako v prípade občianskeho sobáša. „Čo Boh spojil, človek nech nerozdeľuje“ znamená, že manželstvo je doživotný sľub a možno ho absolvovať len raz. Výnimkou je iba úmrtie jedného z dvojice alebo výnimočné okolnosti, ktoré sú veľmi dôkladne a dlho skúmané.

Termín sobáša by ste mali dohodnúť  tri až šesť mesiacov vopred, aby ste mali dostatok času na stretnutia s kňazom, ktorých je obvykle šesť. Manželstvo sa uzaviera v kostole alebo na inom mieste schválenom predpismi cirkvi. Ak je jeden zo snúbencov neveriaci, musí váš kňaz požiadať biskupa o tzv. dišpenz. V prípade, že je vaša polovička inej viery, je nevyhnutné aby konvertovala k vášmu vierovyznaniu.

By |2018-09-04T10:15:08+00:004th september, 2018|Svadba|1 Comment

Jeden komentár

  1. Frida 6. septembra 2018 at 22:08 - Reply

    Ja som katolicka a maznel evanjelik. My sme sme sa mohli v pohode zobrat v katolickom kostole aj bez toho, aby manzel konvertoval. Farar s tym nemal ziaden problem.

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.