Svadba

Kvety na svadbu, ktoré vydržia

svadobna kytica z lucnych kvetov

Svadba predstavuje najkrajšiu, ale aj najdôležitejšiu udalosť v našich životoch. Preto je namieste uchovať si z tohto výnimočného dňa nielen nádherné spomienky, ale aj hmotné veci, ktoré vám ho budú pripomínať po zvyšok života. Jednou z týchto vecí môžu byť kvety. Ako? Čítajte ďalej!

Bežné svadobné kytice

Kytice zo živých kvetov sú síce nádherné, nehovoriac o ich vôni a pestrých farbách. Vôňu však fotografia nezachytí a reálne taktiež dlho nevydží. Vždy teda ide len o dočasnú krásu a potešenie z týchto kvetov. Ak sa však aj napriek tomu rozhodnete pre živú kyticu, vyberať môžete z narcisov, tulipánov, ruží či karafiátov.

Umelé kvety

Tie vyšli z módy už veľmi dávno. Hodia sa však v rámci výzdoby stolov či iných svadobných doplnkov. Je verejne známe, že umelé kvety pôsobia naozaj umelo aj na svadobných fotografiách, po čom určite nik z nás netúži.

Špeciálne stabilizované kvety

Zväčša sa stretnete najmä so špeciálnymi ružami, je však na výber aj napríklad z tulipánov či karafiátov. Stabilizované kvety sa vyznačujú svojou trvácnosťou, keďže ide o špeciálne upravené kvety, ktoré si zachovávajú svoj čerstvý, zdravý vzhľad roky.

Vďaka tomu si uchováte svoju svadobnú kyticu po dlhý čas, a to v plnej kráse. Stabilizované kvety tak predstavujú investíciu naozaj na veľmi dlhý čas.

Kytica trochu inak

Fantázii sa medze nekladú, preto si viete aj vy za pomoci šikovných rúk vyrobiť jednoduchú kyticu doma. Táto DIY kytica môže byť vyrobená napríklad z krepového papiera či saténu, čo dodá vašej svadbe určite na jedinečnosti.

Rôzne aranžérske návody nájdete určite na internete, vďaka čomu si v pohodlí domova ľahko a rýchlo vyrobíte svoju vysnívanú svadobnú kyticu výhradne podľa vašich predstáv.

Záver

Inšpirácie nikdy nie je dosť, avšak veríme, že vám náš článok stačil na výber vhodných kvetov pre vašu svadbu. So svojimi skúsenosťami sa neváhajte pochváliť na našich sociálnych sieťach, kde vás vždy čakajú čerstvé svadobné novinky.