Svadba

Aké farby sa na svadbu nehodia?

farby na svadbu

Farby a ich psychológia vo veľkej miere ovplyvňujú vnímanie človeka, preto ich neradno brať na ľahkú váhu. Dôraz na harmonizáciu farieb by ste mali klásť predovšetkým v rámci svadobnej hostiny. S ktorými farbami by ste to na svadbe rozhodne nemali preháňať? Čítajte ďalej, všetko potrebné sa dozviete.

Biela je len jedna!

Mnoho družičiek robí vždy a stále tú istú chybu – snažia sa vyzerať čo možno najpodobnejšie neveste, pričom ani len netušia, že by to takto byť vôbec nemalo. Aj biela má síce niekoľko desiatok odtieňov, družičky by však nemali siahať ani po bledej ružovej či žltej.

Ak chcete ružovú, žltú či fialovú, prosím, avšak vyhnite sa pastelovým odtieňom. Vďaka pestrým farbám šiat družičky ľahšie vyniknú a farbami budú o niečo viac oživovať celkovú atmosféru svadobnej hostiny, čím spríjemnia jej priebeh. 

V rámci výzdoby či s povolením samotnej nevesty bielu, samozrejme, použiť môžete.

Svadobná hostina nie je diskotéka

O čom svedčí aj fakt, že riflovina (ani jej verná farebná kópia) sa na svadbu za žiadnych okolností nenosí! Zároveň však ide o neformálne oblečenie, čo sa opäť na svadbu absolútne nehodí.

Stop trblietkam

Svadba nie je, rovnako ako diskotéka, ani módna prehliadka. Trblietky pútajú príliš veľa pozornosti, a pokiaľ nie ste nevesta, rozhodne by ste na seba nemali veľmi upozorňovať.

Modrá sa dnes nosí

Ak tuho uvažujete nad dokonalou svadobnou výzdobou, ku ktorej by mala, samozrejme, ladiť aj drvivá väčšina rôznych iných svadobných doplnkov, modrou nič nepokazíte, práve naopak! Kráľovská modrá totiž pôsobí luxusne, dôveryhodne a prináša pokoj.

Záver

Veríme, že vám článok nielen pomohol, ale zároveň vás aj inšpiroval ohľadom vhodne zvolených farieb v rámci svadobnej výzdoby. Taktiež nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach, kde sa o všetkých novinkách dozviete vždy medzi prvými!