Svadba

3 veci, pre ktoré sa so svojim snúbencom možno pohádate – poznáte ich?

Plánujete svadbu? Nedorozumeniam so svojou polovičkou sa pravdepodobne nevyhnete. Dobrou správou je, že sa čoskoro zmierite. Každý z vás môže mať inú predstavu o štýle svadby, jedle, hosťoch,… Nedorozumenia, doťahovanie a občasné škriepenie je úplne normálne ak máte spoločne prichystať takú veľkú udalosť, akou je vstup do spoločného života.

Svadobný rozpočet

Svadobný rozpočet býva najčastejším dôvodom hádky. Muži bývajú minimalisti zatiaľ čo vy, žienky pravdepodobne snívate o veľkej krásnej svadbe, na ktorú budete dlho spomínať vy a desiatky vašich hostí.

Svadba v kostole alebo na úrade?

Túžite po romantickej svadbe v kostole? Budete musieť dokázať, že ste oddaní príslušnému náboženstvu. To môže znamenať absolvovanie kurzov „predmanželstva“, dodržanie prísnych zvyklostí na svadobný deň alebo dokonca konverziu na vieru vášho partnera. Sadnite si so svojou polovičkou a skúste nájsť spoločne odpoveď na to, či sa oddáte pred Bohom alebo si poviete svoje „áno“ na úrade.

Predmanželská zmluva

Na Slovensku je predmanželská zmluva stále veľkým tabu. Diskusia o takejto dohode môže vo vašom partnerovi vyvolať pocit, že mu nedôverujete. Uzatvoriť predmanželskú zmluvu však znamená, že sa môžete vyhnúť nepríjemným hádkam ohľadom hospodárenia, ktoré by po rokoch manželstva mohli nastať.

A ako ste na tom vy s plánovaním svadby? Zvládate všetko na jednotku alebo na vás už doľahli prvé stresy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *