Tvorba webov

SSL certifikát

SSL certifikáty sú digitálne certifikáty, ktoré poskytujú autentizáciu pre webovú stránku a umožňujú zabezpečené pripojenie medzi webovým serverom a prehliadačom.

Čo je SSL certifikát?

SSL (Secure Sockets Layer) certifikát je typ digitálneho certifikátu, ktorý poskytuje autentizáciu webovej stránky a umožňuje zabezpečené pripojenie. Je to štandardný bezpečnostný protokol pre vytvorenie šifrovaných odkazov medzi webovým serverom a prehliadačom.

Ako funguje SSL certifikát?

Keď návštevník pristúpi na SSL zabezpečenú stránku, jeho prehliadač požiada o identifikáciu webového servera. Server potom odošle kópiu SSL certifikátu prehliadaču. Prehliadač skontroluje, či dôveruje SSL certifikátu. Ak áno, pošle správu späť na server. Server potom odošle digitálny podpis prehliadaču na začatie SSL šifrovaného spojenia.

Význam SSL certifikátov

SSL certifikáty sú dôležité pre zabezpečenie internetových transakcií a ochranu osobných údajov. Pomáhajú chrániť citlivé informácie, ako sú kreditné karty a heslá, pred hackermi a krádežou identity.

Zhrnutie

SSL certifikáty sú nevyhnutné pre bezpečnosť na internete. Poskytujú dôveru návštevníkom webovej stránky a chránia ich citlivé informácie pred neoprávneným prístupom.

2z30

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *